صفحه اصلی > اخبار  


دستگاه رگ یاب
دستگاه رگ یاب
 

به گزارش از آقای مهندس عباسی (مسئول واحد مهندسی پزشکی) دو دستگاه رگ یاب توسط موسسه خیرین بیمارستان با مبلغی بالغ بر 58 میلیون تومان به بیمارستان اهدا شد و در اختیار بخش اطفال و ICU قرار گرفت.

دستگاه رگ یاب یا پیدا کننده رگ که در اصطلاح Vein Finder نام دارد به منظور نشان دادن ناحیه رگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. بـا قـرار دادن بـر روی پوست محل مورد نظر و روشن کردن دستگاه، رگ‌ها را می‌توان از داخل ناحیه V شکل سر دستگاه، مشاهده کنید. این دستگاه عاری از هرگونه عوارض جانبی است بـنـابراین هیچ نگرانی را برای بیمار ایجاد نخواهد کـرد. همچنین استفاده از این دستگاه سبب ایجاد اطمینان و کاهش استرس بیمار هنگام کار می‌شود. بنابراین با این دستگاه می‌توانید رگ مناسب را به راحتی و بدون خطا جهت نمونه‌گیری، خون‌گیری و تزریق انتخاب کرد.

این دستگاه  براساس نور با استفاده از لامپ های LED طول موج و طیف خاصی ایجاد میکند که می تواند در هنگام خونگیری برای افرادی که رگ های واضح ندارند، خصوصا افراد چاق هستند و یا بانوان و کودکان که رگ بندی دست به وضوح مشخص نیست و ورید قابل لمس ندارند  مورد استفاده قرار گیرد و رگ های مخفی را به طور واضح مشخص نماید.

تاریخ درج خبر : 1396/11/02  |  کد خبر : ١٠٥٤٥ | تعداد نمایش خبر : 548
 

 


خروج